Subsidie voor stalklimaat en schuilplaatsen: 40% terug op je investering

Nieuwsbrief, Subsidies 23-10-2026

Van 24 november 2026 tot en met 19 januari 2027 opent de subsidie ‘Productieve investeringen dierwaardig omgevingsklimaat’. Heb je rundvee, varkens of kippen en wil je investeren in een beter stalklimaat of in schuilplaatsen? Dan is dit je kans.

Waarom deze subsidie?
Het ministerie van LVVN werkt aan de AMvB ‘Dierwaardige veehouderij’. Daarin wordt een thermoregulatieplan voor meerdere sectoren verplicht. Met zo’n plan voorkom je hitte- en koudestress bij je dieren. Met deze regeling stimuleert de overheid alvast investeringen die daarbij helpen. Wie nu investeert, loopt dus voor op de regels die eraan komen.

Wat komt in aanmerking?
De investeringen vallen in twee categorieën:

  • Stalklimaat: bijvoorbeeld dakisolatie (rundvee), waterverneveling, een warmtewisselaar, monitoringssensoren voor gas en temperatuur (varkens) en infraroodpanelen of vloerverwarming voor jonge kuikens (opfokhennen en vleeskuikens).
  • Schuilplaatsen: mobiele of natuurlijke schuilmogelijkheden.

Hoeveel subsidie?
De subsidie bedraagt 40% van de subsidiabele kosten. Het minimale subsidiebedrag is € 5.000, dus je investering moet minimaal € 12.500 zijn. Het maximum ligt op € 100.000.
Het totale budget is € 5.433.800.

Loting en voorrang voor biologisch
Alle investeringen krijgen hetzelfde aantal punten (17). Biologische bedrijven (in omschakeling) krijgen er één extra en komen daardoor als eerste aan de beurt. Is er daarna nog budget over, dan wordt onder de overige aanvragers geloot. Is het budget al op door biologische aanvragen, dan wordt binnen die groep geloot. Meer investeringen aanvragen levert dus geen extra punten op, maar je hebt wel de kans om meerdere investeringen in één aanvraag onder te brengen.

Let op de voorwaarden

  • Onderteken geen offerte voordat je de aanvraag hebt ingediend.
  • Begin niet met de investering vóór de aanvraag.
  • De investering moet uiterlijk 31 december 2028 gerealiseerd zijn.

Aanvragen
Per bedrijf of samenwerkingsverband kan één aanvraag worden ingediend, die meerdere investeringen mag omvatten. Dien je aanvraag in via mijn.rvo.nl. Bij de aanvraag moeten diverse bijlagen worden meegestuurd. Het gaat om formats die binnenkort op de website van RVO te vinden zijn voor een projectplan, begroting, financieringsplan en een overzicht van eventuele ander subsidies of vergoedingen voor dezelfde investering. Voor biologische bedrijven (in omschakeling): het SKAL-certificaat, de melding van omschakeling of een kwaliteitskeurmerk, zoals Demeter. De formats zijn <hier> te vinden.

Hulp nodig?
Wil je weten of jouw investering in aanmerking komt, of wil je hulp bij de aanvraag? Neem gerust contact met ons op. Dan zorgen we dat je aanvraag op tijd en compleet bij RVO ligt.